Programy lojalnościowe – dlaczego warto je zaimplementować w firmie?

Programy lojalnościowe - dlaczego warto je zaimplementować w firmie?

Czy w dzisiejszych czasach każda firma powinna mieć swój własny program lojalnościowy dla klientów? Jak najbardziej! System lojalnościowy to program, który ma wiele zalet. Przede wszystkim nagradza lojalność, a więc regularność. Zamiast dawania dodatkowych nagród za zapisanie się i pojedyncze skorzystanie z usługi, proponuje nagrody za korzystanie regularne. Atrakcyjny program lojalnościowy motywuje klientów do wybierania twoich usług częściej. Jak jednak znaleźć odpowiedni program lojalnościowy? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? I gdzie można szukać ciekawych programów?

  1. Jakie korzyści są zapewniane przez programy lojalnościowe dla firm?
  2. Jak wybrać program lojalnościowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze programu lojalnościowego?
  3. Gdzie szukać ciekawych programów lojalnościowych?

Jakie korzyści są zapewniane przez programy lojalnościowe dla firm?

Dlaczego warto brać udział w programach lojalnościowych i zapewniać je zarówno swoim klientom jak i pracownikom firmy? Przede wszystkim w obecnych czasach, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, liczy się lojalność. Nie jest trudne zachęcić kogoś, aby kupił produkt wodzony ciekawością, bądź przyszedł do pracy, mając nadzieję na ciekawą posadę. Ważniejsze od tego jest to, aby klient wracał, a pracownik nie chciał się zwolnić po pół roku aby przejść do konkurencji. 

Jak wybrać program lojalnościowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze programu lojalnościowego?

Jak jednak znaleźć odpowiedni program lojalnościowy lub programy motywacyjne. Przede wszystkim warto przyjrzeć się, jakie benefity będą obowiązywały w danym programie. Czy są one atrakcyjne? Czy mogą spodobać się potencjalnym pracownikom bądź klientom? Czy wpływają na dobrostan? Są czymś, co pozwoli lepiej żyć lub spełniać marzenia? Najlepiej w tym celu sprawdzają się bony, które można wykorzystywać w sklepach różnego rodzaju. Takie bony (np. Sodexo) są o tyle dobre, że każdy jest w stanie wydać je na co tylko chce i co tylko jest mu potrzebne. Warto także sprawdzić zasady programu. 

Gdzie szukać ciekawych programów lojalnościowych?

Jak znajdować programy lojalnościowe dla klientów indywidualnych i klientów biznesowych? Warto przede wszystkim postawić na kompleksowy program lojalnościowy, czyli taki, który oferuje wszystko. Dobre programy lojalnościowe dla firm można znaleźć chociażby przez internet. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest chociażby firma Sodexo, która oferuje różnego rodzaju bony i karty przedpłacone. Tego rodzaju atrakcyjne nagrody cieszą najbardziej, ponieważ klient bądź pracownik może z nimi zrobić co chce. 

Jedna odpowiedź do „Programy lojalnościowe – dlaczego warto je zaimplementować w firmie?”

  1. Awatar maro
    maro

    Nie od dzisiaj mówi się, że lojalny klient jest tyle wart to kilku klientów okazjonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *