Microsoft 365 — pakiet biurowy firmy Microsoft

Pakiet Micorosoft365

We współczesnym skomputeryzowanym świecie coraz trudniej znaleźć osobę, która nie słyszałaby nigdy o Wordzie, Excelu czy innych programach pakietu Office. Są one dostępne od wielu lat, choć systematycznie ewoluują — firma Microsoft co jakiś czas wypuszcza ich nowe, udoskonalone i unowocześnione wersje. Microsoft 365 to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie wersji pakietu, ponieważ pracuje w oparciu o chmurę. Dowiedz się więcej.

Czym jest Microsoft 365?

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to jedna z najnowszych odsłon doskonale znanego wszystkim użytkownikom komputerów Pakietu Office. Jest ona jednak dość nietypowa, ponieważ dostępna online. Do instalacji oprogramowania nie potrzeba żadnego fizycznego nośnika (np. płyty CD czy DVD) — wszelkie pliki pobiera się z sieci. Działa na zasadzie abonamentu — licencja pozwalająca na jego użytkowanie opłacana jest co roku lub w miesięcznych ratach. Po zaprzestaniu dokonywania płatności korzystanie z programów jest niemożliwe. Atutem jest jednak jej przypisanie do użytkownika (a nie do urządzenia, jak jest to w przypadku „pudełkowych” wersji Pakietu Office). W połączeniu z dopracowaną synchronizacją i pracą w chmurze ułatwia to płynną pracę nawet na kilku urządzeniach jednocześnie i swobodne przełączanie się pomiędzy nimi.

Co zawiera usługa Microsoft 365?

Microsoft 365 to przede wszystkim znane i lubiane programy należące do Pakietu Office oferujące jeszcze szerszy zakres funkcji i przystępniejszą obsługę. W zróżnicowanych wersjach abonamentu stworzonych na potrzeby użytkowników domowych, firm i edukacji znalazły się m.in.:

Word — program służący do edycji tekstów,

Excel — narzędzie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych,

PowerPoint — do tworzenia prezentacji,

Outlook — do zarządzania e-mailami, kontaktami, kalendarzem oraz innymi informacjami,

OneNote — program w formie graficznego notatnika,

Access — narzędzie do obsługi baz danych,

Publisher — program do tworzenia różnego rodzaju materiałów marketingowych.

Ponadto abonamentowa wersja Office’a zawiera wiele innych narzędzi i funkcji przydatnych w codziennej pracy — zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Dzięki temu staje się niezastąpionym narzędziem dla grup współpracujących zdalnie.

Czytaj też:

Szkolenia z technologii Microsoft

Ze względu na popularność technologii dostarczanych przez firmę Microsoft na rynku dostępnych jest cały szereg szkoleń i kursów poświęconych programom Microsoft. Są to zarówno szkolenia dla administratorów systemów, jak i użytkowników końcowych. Jednymi z najbardziej popularnych są wszelkiego typu szkolenia i kursy z MS Excel, najpopularniejszego arkusza kalkulacyjnego wykorzystywanego w biznesie, instytucjach non-profit, organizacjach publicznych i samorządowych, a także jednostkach edukacyjnych. Popularnością cieszą się również szkolenia z programu MS PowerPoint, dotyczące umiejętności prowadzenia wystąpień publicznych i prezentacji i wykorzystania programu PowerPoint do ich uatrakcyjnienia.

Szkolenia i kursy poświęcone technologiom Microsoft znajdziemy zarówno w wersji online, jak i stacjonarnej, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice, Lublin czy Gdańsk. Mają one z reguły postać praktycznych warsztatów, w których wiedza teoretyczna zobrazowana jest przykładami i ćwiczeniami praktycznymi, co pozwala szybciej zdobyć realne umiejętności posługiwania się danym programem wchodzącym w skład usługi Microsoft 365.

Jedna odpowiedź do „Microsoft 365 — pakiet biurowy firmy Microsoft”

  1. Awatar sama prawda
    sama prawda

    no jak ktoś nie zna Office’a to nie wiem jak w biurze praocować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *