4 powody, dla których warto zdecydować się na outsourcing IT

, ,

Nie zamierzasz tworzyć kosztownej wewnętrznej infrastruktury IT i chcesz w pełni skupić się na rozwoju swojej firmy? W takim razie rozważ outsourcing IT dla firm. Wiąże się z licznymi zaletami dla przedsiębiorców, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Outsourcing IT może korzystnie wpłynąć na efektywność i konkurencyjność Twojego biznesu. Koniecznie sprawdź 4 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie.

Outsourcing IT umożliwia oszczędzanie pieniędzy

Nie da się ukryć, że outsourcing IT ma liczne zalety, a jedną z nich jest obniżenie kosztów obsługi IT i właściwie kosztów prowadzenia całej firmy. Podejmując współpracę z zewnętrzną firmą informatyczną, nie musisz budować własnego działu oraz poszukiwać i zatrudniać pracowników na etat. W praktyce unikasz tym sposobem wielu kosztów takich jak np. zakup i utrzymanie serwerów, koszty rekrutacji i szkolenia osób zatrudnionych i wielu innych. Wystarczy, że podpiszesz jedynie umowę z dostawcą, która obejmie odpowiednio szeroki zakres usług w ramach stałej opłaty miesięcznej. 

Nie musisz martwić się brakami kadrowymi

Z outsourcingiem IT możesz zapomnieć również o wszelkich problemach kadrowych. Urlopy pracowników i zwolnienia chorobowe nie będą dla Ciebie ważne, ponieważ będziesz mógł skontaktować się z zewnętrznym specjalistą w dowolnej chwili. Zapewni Ci on bezpieczeństwo i ciągłość działania. Gdy zdarzą się niespodziewane awarie, szybko zostaną one usunięte. Decydując się na outsourcing usług IT, wystarczy, że dobierzesz pakiet dostosowany do potrzeb Twojej firmy. Develos posiada dostęp do nowoczesnych systemów informatycznych i zespół specjalistów, więc jest to firma, której możesz śmiało zaufać.

Z outsourcingiem IT oszczędzasz dużo cennego czasu 

Oczywiście outsourcing IT pozwoli zaoszczędzić Ci również dużo czasu. Mając zapewnioną zewnętrzną opiekę informatyczną, będziesz mógł szybko przekazać zadania dotyczące kompleksowej budowy i utrzymania infrastruktury IT specjalistom w swojej dziedzinie. Mogą oni praktycznie natychmiast rozpocząć prace, dzięki czemu Ty nie tracisz czasu na przeprowadzenie rekrutacji, szkolenia czy też inne przygotowania do realizacji zadania. Z tego wynika kolejna zaleta: wdrażanie projektów, nawet tych najbardziej złożonych przebiega szybciej. 

Outsourcing IT to mniejsze ryzyko awarii

Wiadomo, że awarie systemu informatycznego nie są mile widziane. Powodują, że praca firmy zostaje zaburzona i pojawia się chaos, co niekorzystnie wpływa zarówno na produktywność, jak i zadowolenie klientów. Wybierając outsourcing IT, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii. Specjaliści nieustannie dbają o jego minimalizację i szybko wykrywają ewentualne nieprawidłowości, a następnie je usuwają. Pamiętaj, że zewnętrznej firmie IT zależy na utrzymaniu klienta, zdecydowanie bardziej niż „etatowcowi”, więc jej działania i czas reakcji są naprawdę błyskawiczne. 

Outsourcing IT jest rewelacyjnym rozwiązaniem, szczególnie dla małych i średnich firm. Jeśli jesteś nim zainteresowany, już dziś skontaktuj się z wybraną firmą i dostosuj zakres obsługi IT do swoich potrzeb i oczekiwań.

Outsourcing IT – definicja

Co to jest outsourcing IT? Outsourcing IT to proces polegający na delegowaniu pewnych funkcji, zadań lub procesów związanych z technologią informacyjną do zewnętrznych dostawców usług IT. Organizacje decydują się na outsourcing IT z różnych powodów, takich jak oszczędności kosztów, dostęp do specjalistycznej wiedzy i umiejętności, skoncentrowanie się na kluczowych obszarach działalności oraz elastyczność operacyjna.

W ramach outsourcingu IT, firma może przekazać zarządzanie i utrzymanie infrastruktury IT, wsparcie techniczne, rozwój oprogramowania, testowanie, a także inne związane z IT procesy biznesowe dostawcom zewnętrznym. Outsourcing IT może obejmować także obszary takie jak zarządzanie danymi, bezpieczeństwo informacji, usługi chmury, obsługa systemów i sieci, a także różne usługi doradcze z zakresu technologii.

Korzyści z outsourcingu IT mogą obejmować redukcję kosztów operacyjnych, dostęp do najnowszych technologii i specjalistycznej wiedzy, zwiększenie elastyczności organizacji, skrócenie czasu wprowadzenia nowych rozwiązań, a także możliwość skoncentrowania się na kluczowych aspektach działalności biznesowej. Jednakże, decyzja o outsourcingu IT wiąże się także z pewnymi wyzwaniami, takimi jak ryzyko utraty kontroli nad procesami, konieczność zarządzania relacjami z dostawcami oraz konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *