Szkolenia Excel – kompendium wiedzy

Szkolenia z Excel i VBA

Czy wiesz, jak wielkie możliwości daje Microsoft Excel? Ten program, choć niepozorny, pozwala sprawnie wprowadzać i organizować dane oraz przeprowadzać bardzo zaawansowane obliczenia i analizy. Dlatego jest tak powszechnie wykorzystywany m.in. w branży finansowej czy logistycznej. Sposobem na zapoznanie się z jego możliwościami są szkolenia Excel. Zobacz, jakie można znaleźć na rynku i które wybrać.

Szkolenia Excel – online czy offline?

Wystarczy pobieżne przyjrzenie się szkoleniom z Excela, które są dostępne na rynku, aby dostrzec ich trzy główne warianty. Są to:

 • szkolenia Excel online na żywo, prowadzone w formie webinarów, zazwyczaj z częścią praktyczną,
 • kursy Excel w postaci e-learningu, które mają postać gotowych modułów lekcyjnych, do których uczestnik ma nieograniczony czasowo dostęp,
 • szkolenia stacjonarne – odbywające się przy bezpośrednim kontakcie trenera z kursantami.

Co wybrać? To kwestia indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Każda z tych form zdobywania wiedzy ma swoje zalety i wady. Przykładowo, webinar on-line daje szansę porozmawiania z nauczycielem oraz pozwala rozwiać wątpliwości, ale wymaga uczestnictwa w określonym czasie. Szkolenia stacjonarne mają tę samą zaletę, jednak wiążą się z koniecznością dojazdu. Za to e-learning jest szansą na wielokrotne zapoznanie się z materiałem i wykonanie zadań praktycznych w dowolnym czasie i miejscu, ale daje bardziej ograniczony dostęp do kontaktu z trenerem.

Kursy Excel dla początkujących i zaawansowanych

Wybór formy szkolenia z Excela to nie wszystko. Trzeba jeszcze wybrać jego poziom zaawansowania oraz tematykę. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z arkuszami kalkulacyjnymi i możliwościami, które dają, wybierz kurs od podstaw. Dostępne są także te dla średniozaawansowanych, omawiający np. formatowanie warunkowe, narzędzie sumy pośrednie czy koordynację pracę z wieloma arkuszami i skoroszytami. Zaawansowani mogą za to poznać zasady tworzenia makr w języku VBA, które pozwalają zautomatyzować przetwarzanie dużych ilości danych i uzyskiwanie określonych wyników w krótkim czasie.

Gdzie szukać szkoleń i kursów z VBA, Excel i programów wchodzących w skład pakietu Office?

Z pomocą przychodzą bazy szkoleń, których zadaniem jest agregowanie szkoleń, warsztatów, seminariów, kursów i konferencji poświęconych danej tematyce. Jedną z najpopularniejszych i największych baz szkoleń w Polsce jest portal szkoleniowy Eventis. Współpracuje z nim blisko osiemset firm szkoleniowych z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina, Gdańska, Poznania oraz innych miast w całym kraju. Dzięki temu łatwo znajdziemy w nim szkolenia stacjonarne realizowane w tych miastach, jak też oczywiście szkolenia i kursy online, które szybko zyskują na popularności.

Sprawdźmy zatem jak wygląda oferta szkoleń, kursów i seminariów z Excel, VBA i Office:

 • szkolenia i kursy z Excel: aktualnie w serwisie dostępnych jest 196 szkoleń i kursów z Excela, realizowanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Białymstoku, a także online i w Zakopanem w formule szkoleń wyjazdowych,
 • szkolenia i kursy poświęcone VBA: 29 ofert pozwala wybierać szkolenia i kursy zarówno w dużych miastach, jak też te realizowane online na platformach do wideokonferencji,
 • szkolenia Office: 36 ofert szkoleń dotyczących wykorzystania programów Office w biznesie pozwala szybko znaleźć ciekawe szkolenia i kursy dla siebie.

Jak zatem widać, każdy, kto jest zainteresowany poznaniem Excela, może znaleźć szkolenie na swoim poziomie zaawansowania i o precyzyjnie określonym profilu tematycznym.

Jedna odpowiedź do „Szkolenia Excel – kompendium wiedzy”

 1. Awatar Excel Guy
  Excel Guy

  Osobiście nie wiem jak można nie znać excela. Moim zdaniem jest to najważniejszy program w pracy, czy do analiz, czy zestawień, raportowania – znajomość excela przydaje się wszędzie, więc rzeczywiście jeśli ktoś nie zna, to szkolenia, kursy i znowu szkolenia, kursy i jeszcze więcej praktyki polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *