Gadżety dla miłośników gier komputerowych – co może zainteresować gamera?

Gaming

Szukasz prezentu dla miłośnika gier komputerowych? W takim razie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym wymieniamy rzeczy, którymi każdy gracz może być zainteresowany!

Przedmioty związane z ulubioną grą

Zacznijmy od gadżetów związanych bezpośrednio z grami. Spora liczba graczy lubi mieć na swoim biurku lub półce przedmiot z ich ulubionym tytułem. Przykładowo, zabawki Minecraft dają sporo możliwości. Oprócz klasycznych figurek dostępne są również pluszaki, piankowe miecze czy zegarki na rękę. Jeśli wiesz, że jaką grę preferuje dana osoba, to wiesz już mniej więcej, jaki gadżet może ją ucieszyć!

Słuchawki do grania

A może szukasz czegoś bardziej praktycznego? W takim wypadku jedną z rzeczy, jaką możesz rozważyć, będą słuchawki. Nie ma co ukrywać, dźwięk w grach odgrywa dużą rolę. W przypadku gier multiplayer czasami można usłyszeć innego gracza, zanim się go jeszcze zauważy. Jest to spora przewaga, dlatego odpowiednie słuchawki są nie bez znaczenia.

W przypadku profesjonalnych graczy przeważnie decydują się oni na modele nauszne. Cechują się one bardzo dobrą izolacją dźwięku. Oznacza to, że podczas grania nie słyszy się hałasu z otoczenia, co pozwala na osiągnięcie lepszej koncentracji.

Wysoka jakość dźwięku często idzie w parze z dobrą immersją. Łatwiej jest się wczuć w dany tytuł, gdy tak dobrze słyszy się otaczający świat. Właśnie dlatego słuchawki mogą być dobrym prezentem dla gracza.

Odpowiednia klawiatura

Ważna jest także klawiatura. Choć osobom nieobeznanym w tym temacie może wydawać się, że poszczególne modele nie różnią się od siebie zbyt mocno, to jednak rzeczywistość jest inna. Przede wszystkim dla gracza zazwyczaj lepiej sprawdzi się egzemplarz mechaniczny. Klawisze szybciej się wciskają, dzięki czemu można uzyskać dobre tempo reakcji.

Do tego dobra klawiatura pozwala również programować niektóre przyciski. Dzięki temu każdy gracz może samemu ustalić, w jaki sposób dopasować klawisze do swoich indywidualnych preferencji. To również przekłada się na większe możliwości podczas grania.

Szukając klawiatury dla gracza, zwróć również uwagę na anty-ghosting. Ta funkcja pozwala na jednoczesne wciskanie kilku przycisków, a urządzenie zarejestruje każdy z nich. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, szczególnie w przypadku gier sieciowych.

Myszka dla gracza

W gamingowym świecie istotną rolę pełni również myszka. Przede wszystkim powinna ona posiadać czuły sensor, który zapewni odpowiedni czas reakcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku tytułów FPS i RTS, gdzie czasami ułamki sekund decydują o sukcesie lub porażce.

Zwróć również uwagę na sam rozmiar myszki. Kobiety zazwyczaj preferują małe modele z uwagi na mniejsze dłonie. Mężczyźni raczej preferują masywniejsze egzemplarze. Istnieją także myszki przeznaczone dla osób leworęcznych.

Ważną kwestią jest również liczba programowalnych przycisków. Nie każdemu graczowi na nich zależy, jednak zapewniają one dodatkowe możliwości. W tytułach, które wymagają korzystania z wielu różnych klawiszy, mogą one stanowić spory atut.

Wygodny fotel gamingowy

Granie w gry wiąże się z siedzeniem w fotelu w jednej pozycji. Z tego powodu warto zadbać o to, aby był on wygodny. Modele gamingowe zostały zaprojektowane z myślą o graczach, dzięki czemu pomyślano w nich o wielu istotnych funkcjach.

Przede wszystkim posiadają one regulowaną wysokość. Można w nich ustawić również zagłówek, a fotele posiadają też podłokietniki oraz dodatkowe wsparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dzięki temu wystarczy raz dobrze ustawić swój egzemplarz i już można cieszyć się z komfortowego siedzenia. Dość powiedzieć, że nawet osoby, które nie grają w gry, również czasami decydują się na modele gamingowe.

Jak widać, istnieje sporo rzeczy, które mogą ucieszyć gracza. W tekście celowo wymieniliśmy różne gadżety i urządzenia, aby podać propozycje z różnych widełek cenowych. Mamy nadzieję, że nasz tekst okazał się dla Ciebie pomocny i udało nam się przekazać Ci kilka ciekawych inspiracji!

Jedna odpowiedź do „Gadżety dla miłośników gier komputerowych – co może zainteresować gamera?”

  1. Awatar Matka Gamera
    Matka Gamera

    jako matka gamera mogę napisać, że większym wyzwaniem jest jak skłonić do rozmowy i wyjścia do ludzi, niż jak wybrać prezent 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *