Szkolenie wystąpienia publiczne – jakie ma zalety i wady?

Wystąpienia publiczne

Szkolenie z wystąpień publicznych jest nieocenionym narzędziem dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności komunikacyjne. Daje możliwość ćwiczenia i rozwijania technik, które pomogą Ci stać się bardziej pewnym siebie i odnoszącym sukcesy mówcą publicznym. Przeczytaj więcej o szkoleniach z wystąpień publicznych.‍

Trening wystąpień publicznych pozwala nauczyć się, jak używać języka ciała i głosu, aby zaangażować publiczność, tworzyć przekonujące historie i argumenty oraz przedstawiać prezentacje z opanowaniem i jasnością. Trening wystąpień publicznych ma jednak również swoje wady, takie jak koszty i czas, którego wymaga. Dowiedz się czy trening wystąpień publicznych jest dla ciebie odpowiedni.

Wystąpienia publiczne

Sukces w każdej dziedzinie wymaga skutecznej komunikacji, co oznacza umiejętność jasnego i przekonującego wyrażania się w różnych kontekstach. Niezależnie od tego, czy próbujesz przekonać kolegów do przyjęcia nowej strategii, przedstawić pomysł inwestorom, czy też wygłosić prezentację na konferencji, Twoja umiejętność skutecznego przemawiania może zrobić różnicę. Niestety, wiele osób czuje się niekomfortowo podczas wystąpień publicznych i odczuwa lęk przed tym, jak to zrobić skutecznie. Szkolenie z wystąpień publicznych dostarcza narzędzi, które można wykorzystać, aby zmniejszyć swój niepokój, zwiększyć pewność siebie i lepiej się komunikować publicznie.

Niezależnie od tego, czy musisz wygłosić przemówienie, poprowadzić spotkanie, czy wziąć udział w panelu dyskusyjnym, szkolenie z zakresu wystąpień publicznych może pomóc Ci uzyskać pożądane rezultaty. Posiadanie silnych umiejętności komunikacyjnych jest ważne we wszystkich dziedzinach, ale szczególnie w biznesie. Jest to kluczowa umiejętność dla wielu menedżerów oraz ekspertów w swojej dziedzinie. Sprzedawcy, konsultanci oraz kadra kierownicza muszą być w stanie zaprezentować się w sposób przekonujący i skuteczny przed publicznością każdej wielkości, w tym klientami, odbiorcami i inwestorami.

Również pracownicy, którzy nie prowadzą regularnie rozmów, mogą skorzystać ze szkolenia z zakresu wystąpień publicznych. Bez względu na to, czym się zajmujesz, prawdopodobnie w pewnym momencie swojej kariery zostaniesz poproszony o poprowadzenie rozmów lub prezentacji dla małej grupy. Szkolenie z zakresu wystąpień publicznych może pomóc Ci w jak najlepszym wykorzystaniu tych możliwości.

Czym jest trening wystąpień publicznych?

Trening wystąpień publicznych to ustrukturyzowany kurs lub szkolenie, który może pomóc ci zarówno zredukować lęk, jak i stać się bardziej skutecznym mówcą w sytuacjach formalnych i nieformalnych. W niektórych przypadkach trening wystąpień publicznych może być doświadczeniem trwającym kilka tygodni lub nawet miesięcy. Inne szkolenia czy kursy w zakresie wystąpień publicznych mogą być oferowane jako jednorazowe sesje, które są mniej intensywne. Czasami szkolenia z zakresu wystąpień publicznych są oferowane w formacie online, co może być wygodną opcją, jeśli nie masz łatwego dostępu do kursów stacjonarnych. Kursy wystąpień publicznych mogą być przeznaczone dla osób, które chcą zostać mówcami publicznymi, jak również dla osób, które po prostu chcą poprawić swoje umiejętności prezentacji. Szkolenia z zakresu wystąpień publicznych zazwyczaj obejmują szeroki zakres tematów, w tym postawę i głos, opowiadanie historii, inteligencję emocjonalną i strategie komunikacyjne dopasowane do potrzeb różnych grup odbiorców.

Czytaj też: 10 zasad udanych wystąpień publicznych.

Korzyści ze szkolenia z wystąpień publicznych

 • Trening wystąpień publicznych może pomóc Ci zmniejszyć lęk przed wystąpieniami publicznymi. Wysoki poziom lęku może wpływać na to, jak dobrze się komunikujesz, co jest szczególnie problematyczne dla mówcy publicznego. Szkolenie wystąpienia publiczne pomoże Ci zmniejszyć lęk, pomagając Ci lepiej go zrozumieć i nauczyć się nowych sposobów radzenia sobie z nim.
 • Szkolenie z wystąpień publicznych może pomóc Ci stać się bardziej skutecznym mówcą. Jeśli nie masz obycia w prezentacjach czy wystąpieniach możesz stanąć przed wyzwaniem wygłoszenia takiej prezentacji w pewnym momencie swojej kariery.
 • Kurs wystąpień publicznych może pomóc Ci zrozumieć różne rodzaje komunikacji i lepiej przygotować się do różnych sytuacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż firmy lub pomysłu inwestorom, czy o ułatwienie dyskusji z kolegami, znajomość rodzaju komunikacji i stylu komunikacji, który jest najlepszy w danej sytuacji, może pomóc Ci być bardziej skutecznym.
 • Szkolenia wystąpienia publiczne służą rozwojowi umiejętności komunikowania się i wywierania wpływu bez względu na konieczność prowadzenia wystąpień publicznych. Niezależnie od tego, czy prowadzisz prezentacje dla większej publiczności, czy prowadzisz małe, wewnętrzne spotkanie w zespole, skuteczne komunikowanie się jest niezbędne. Szkolenie z zakresu wystąpień publicznych może pomóc w poprawieniu umiejętności komunikacyjnych, takich jak sposób wykorzystania głosu do zaangażowania publiczności, tworzenia przekonujących historii i argumentów oraz przekazywania wiadomości z opanowaniem i jasnością.

Wady szkolenia z wystąpień publicznych

 • Szkolenie z wystąpień publicznych może być kosztowne. Szkolenia z zakresu wystąpień publicznych są często oferowane przez uznanych trenerów komunikacji, co sprawia, że ich koszt jest wyższy. Stacjonarne szkolenia z wystąpień publicznych i prowadzenia prezentacji są też skuteczniejsze od tych realizowanych online, co wiąże się z dodatkowym kosztem na podróże i hotele.  Ceny szkoleń wystąpienia publiczne znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/wystapienia-publiczne.
 • Szkolenie z wystąpień publicznych może nie być odpowiednie w każdej sytuacji. Podczas gdy szkolenia z wystąpień publicznych mogą pomóc Ci przygotować się do różnych sytuacji, nie zawsze przekładają się na każdą sytuację. W niektórych przypadkach może być potrzebny inny rodzaj komunikacji niż ten, do którego się przygotowaliśmy, lub lęk może być nadal tak przytłaczający, że nie jesteśmy w stanie skutecznie przekazać swojego komunikatu.
 • Trening wystąpień publicznych wymaga czasu. Wdrożenie poznanych strategii i technik może wymagać czasu i wysiłku. Może to utrudniać wdrożenie ich w danej chwili, np. gdy przygotowujesz się do wystąpienia lub prezentacji mając ograniczony czas.

Wybieramy kurs wystąpień publicznych

Szkolenie z wystąpień publicznych jest dostępne w wielu różnych formatach:

 • Indywidualny coaching i mentoring z trenerem, który może pomagać zarówno w przygotowaniu się do konkretnego wystąpienia, jak też współpracować z nami długofalowo w celu rozwoju umiejętności prezentacji, wystąpień publicznych i wywierania wpływu.
 • Szkolenia i kursy internetowe w postaci e-learningu – polegają one na uzyskaniu dostępu do materiałów szkoleniowych umieszczonych w Internecie (na platformie LMS). Mają one postać filmów wideo, podcastów, materiałów do przeczytania, prezentacji, quizów i ćwiczeń.
 • Szkolenia wystąpienia publiczne online na żywo oraz szkolenia stacjonarne – to typowe szkolenia i kursy z zajęciami realizowanymi z udziałem trenera i innych uczestników. W przypadku treningu wystąpień publicznych jest to rekomendowana metoda nauczania.
 • Zamknięte szkolenia z zakresu wystąpień publicznych, które są oferowane przez twojego pracodawcę. Może to być dobra opcja kosztowo, jednak pamiętajmy że występowanie przed kolegami z pracy jest łatwiejsze, więc trening radzenia sobie ze stresem w trakcie takiego szkolenia może okazać się mniej skuteczny niż w trakcie szkolenia otwartego.

Każde z wymienionych szkoleń może mieć dużą wartość. Ważne jest, aby wybrać szkolenie z wystąpień publicznych, które jest odpowiednie dla Ciebie. Oznacza to znalezienie kursu, który działa z twoim harmonogramem i oferuje rodzaj szkolenia, który spełnia twoje konkretne potrzeby.

Koszt szkolenia z przemawiania publicznego

Szkolenie z przemawiania publicznego może być kosztowne, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na kurs indywidualny lub wybierzesz kurs, który trwa kilka tygodni lub miesięcy. Chociaż istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o szkolenia z zakresu wystąpień publicznych, koszt może się znacznie różnić w zależności od rodzaju kursu, który wybierzesz. Pamiętaj jednak, że szkolenie wystąpienia publiczne to inwestycja w swoją przyszłość.

Trening wystąpień publicznych może pomóc ci stać się bardziej skutecznym komunikatorem. Niezależnie od tego, czy prezentujesz przed dużą grupą, czy po prostu próbujesz ułatwić spotkanie ze swoim zespołem, skuteczne umiejętności komunikacyjne mogą zrobić wielką różnicę. Szkolenie lub kurs wystąpień publicznych może pomóc Ci przygotować się do różnych rodzajów wydarzeń, takich jak prezentacje i dyskusje panelowe.

Czytaj też: Szkolenia z rozwoju przywództwa.

Jedna odpowiedź do „Szkolenie wystąpienia publiczne – jakie ma zalety i wady?”

 1. Awatar Marysia
  Marysia

  Czy jeśli chcę prowadzić kursy online to takie szkolenie będzie dla mnie ok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *