Jak przygotować się na górski reset od świata online?

Górski reset

Męczy Cię ciągłe przebywanie w mediach społecznościowych? W XXI wieku trudno jest odciąć się całkowicie od świata online. Można za to robić sobie od niego przerwy. Najlepszym na to sposobem jest wybranie się na wycieczkę.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Dlaczego akurat górski reset? Współistnienie z naturą to najlepszy sposób na odcięcie się od internetu i negatywnej energii. Bardzo często w niektórych skrawkach górskich lasów i polan nie ma nawet zasięgu, a co dopiero dostępu do sieci. To najlepszy sposób na fizyczną ucieczkę od świata online.

Wybierając się jednak na taki spacer, zwróć uwagę przede wszystkim na swoje bezpieczeństwo. Górskie drogi bywają bardzo strome i dla osób o słabej kondycji i zdrowiu całkiem niebezpieczne.

Zaplanuj swoją trasę mądrze. Nie wybieraj się na taką wędrówkę impulsywnie i bez odpowiedniego sprzętu! W ten sposób możesz zrobić sobie wielką krzywdę. Sprawdź pogodę na następne parę dni. Koniecznie przygotuj apteczkę, latarkę i mapy. Bądź świadomy i przygotowany na odłączenie od zasięgu. Nie wróci on, dopóki nie zejdziesz z trasy. Poinformuj więc bliską Ci osobę o swoich planach.

Zadbaj o pożywienie i nawodnienie

Co jeść w górach? Najlepsze będą różnego rodzaju przekąski energetyzujące. Orzechy, suszone owoce i batoniki zbożowe. Jedzenie, które jest lekkie, kompaktowe i łatwe do przeniesienia.

Na dłuższą wyprawę spakuj coś trochę bardziej pożywnego. Makaron z dodatkiem warzyw i białka. Inaczej węglowodany, które zapewnią Ci energię i białko, które odpowie za sprawność mięśni. Łatwa do spakowania będzie też tortilla z pastą awokado, ryżem i warzywami. Nie musisz brać do niej dodatkowych opakowań. Po zjedzeniu zwolni Ci trochę miejsca w bagażu. Nie zapominaj nigdy o wodzie. Już po chwilowym spacerze będziesz odczuwał pragnienie. Myślisz, że zabrałeś wystarczającą ilość wody? Dopakuj do plecaka jeszcze jedną butelkę.

Pamiętaj, nie możesz stracić siły i energii w górach. Takie wycieczki bywają naprawdę wymagające. Nie przeceniaj swoich sił, nawet jeśli wychodzisz na krótką przebieżkę. Do aktywności fizycznej potrzebujesz odpowiedniej ilości pożywienia i wody.

Zdrowie psychiczne

Oczywiście, celem Twojej wycieczki w góry jest chwila relaksu i odpoczynku od obowiązków codzienności. Wybierając się do odosobnionego miejsca bez żadnego towarzystwa, może dopaść Cię wiele różnych emocji. Przygotuj się więc również na te negatywne i nie wybieraj się na wycieczkę w złym stanie psychicznym.

Nie każdy spodziewa się faktycznego odłączenia od przyjaciół. Taki brak kontaktu ze światem online może przestraszyć osoby nie do końca do tego przekonane. Upewnij się więc, że odcinasz się od internetu z dobrych powodów. Niech wycieczka nie będzie próbą faktycznej ucieczki od problemów, które źle wpływają na Twoją psychikę i samopoczucie.

Przed wybraniem się w góry zatroszcz się o swój komfort i bezpieczeństwo. Psychiczne i fizyczne. Spakuj potrzebne rzeczy i przygotuj się na odłączenie również od zasięgu. W miarę możliwości podaj komuś swoją lokalizację. Zabierz dużo jedzenia i uzupełniaj płyny. No i oczywiście, korzystaj z wolnego czasu i odpocznij na łonie natury.

Jedna odpowiedź do „Jak przygotować się na górski reset od świata online?”

  1. Awatar Kazik
    Kazik

    Jest piątek, koniec zimy, więc prawda jest taka że o niczym innym teraz nie marzę, jak o możliwości zresetowania się i ucieczki w góry 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *