Kursy online, po których jest praca

Kursy online, po których jest praca

Masz problem ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie? Czujesz, że brakuje Ci kwalifikacji? A może chcesz rozpocząć działalność w zupełnie nowej dziedzinie? We wszystkim tym mogą Ci pomóc kursy online! Sprawdź, na jaką tematykę warto postawić, aby łatwo znaleźć zatrudnienie.

Czym są kursy online i jak mogą Ci pomóc w znalezieniu nowej pracy?

Kursy online to nowoczesna forma edukacji, która jest bardzo przystępna i wszechstronna. Najczęściej treści do nauki są dostępne w różnych formach – materiałów wideo, skryptów, ćwiczeń, notatek wizualnych, testów itp. Zwykle umożliwiają też bezpośredni kontakt z trenerem oraz dyskusje z innymi uczestnikami. Ich programy mogą obejmować zróżnicowaną wiedzę i umiejętności. Niektóre kursy online wspomagają rozwój osobisty, inne pomagają uzupełniać lub aktualizować wiedzę potrzebna w wykonywanej pracy, a jeszcze inne pozwalają całkowicie się przekwalifikować.

Kursy online uchodzą za doskonały sposób na poprawienie swoich szans na rynku pracy. Oczywiście nie po każdym kursie online dostaniemy od razu pracę, ale bez trudu możemy wymienić kursy online, po których jest praca.

Na jakie kursy online warto zwrócić uwagę?

Jeśli Twoim celem jest znalezienie pracy, kursy online mogą Ci pomóc w pozyskaniu pożądanych przez pracodawców umiejętności. Nawet jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z daną dziedziną, możesz ją poznać na tyle, aby podjąć pracę w danym zawodzie – i to bez wychodzenia z domu.

Wśród programów, które pomogą Ci zdobyć pożądane przez pracodawców umiejętności znajdują się:

 • Programowaniekursy programowania online pozwalają poznać różne języki programowania, a dzięki temu podjąć pracę w jednej z najbardziej rozwojowych i najlepiej płatnych branż. Ocenia się, że już dzisiaj brakuje ponad 50 tysięcy programistów, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie będzie stabilnie rosło w najbliższych latach.
 • Testowanie oprogramowania – kursy online dla testerów oprogramowania są bardzo popularne, ponieważ poszukiwanych jest wielu specjalistów w tej dziedzinie. Jednocześnie kurs tester oprogramowania to najłatwiejsza droga na wejście do branży IT. Wiele osób zajmujących się zarządzaniem usługami IT czy też programowaniem zaczynało karierę jako testerzy oprogramowania, a z biegiem lat i wraz ze zdobywanym doświadczeniem przechodziło na inne stanowiska w IT.
 • Marketing internetowy – jest to kolejna rozwojowa dziedzina, w której dość łatwo znaleźć pracę. Informacje zdobyte w trakcie kursu marketingu internetowego można też wykorzystać, zakładając własny biznes, na przykład sklep internetowy. Handel internetowy, czyli e-commerce rozwija się w Polsce wyjątkowo szybko i bez względu na to czy wybierzemy ścieżkę przedsiębiorczości czy pracę na etacie w większej firmie nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.
 • Księgowość – zapotrzebowanie na księgowych zawsze jest duże, a do podjęcia pierwszej pracy w dziale księgowości wystarczy skończyć kurs online, aby zdobyć umiejętności niezbędne do wykonywania tego zawodu, takie jak fakturowanie, wiedza z zakresu podstaw rachunkowości, podatków itp. Zapotrzebowanie na księgowych wzrosło w ostatnich latach w związku z częstymi i nieprzemyślanymi zmianami wprowadzanymi przez rząd PIS, powodują one istotne obciążenie przedsiębiorstw nowymi obowiązkami, którym trudno jest podołać bez zatrudnienia większej liczby księgowych.
 • HR – zarządzanie zasobami ludzkimi to jedna z rozwijających się dziedzin i niezbędnych w każdym przedsiębiorstwie. Ukończenie kursu zarządzanie zasobami ludzkimi czy też kursu HR Business partner pomoże Ci znaleźć stabilne zatrudnienie w dużej firmie. Również osoby zainteresowane pracą w charakterze specjalisty ds. kadr i płac czy też specjalisty ds. rekrutacji i selekcji pracowników nie powinny mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w obecnej sytuacji rynkowej.
 • Filmowanie i montaż – to kurs przeznaczony dla osób, które zainteresowane są pracą kreatywną. Gwałtowny rozwój Internetu oraz mediów społecznościowych powoduje, że zapotrzebowanie na profesjonalnie przygotowane i zmontowane filmy produktowe czy reklamowe jest bardzo duży. Umiejętność filmowania i montażu filmów może być bardzo przydatne również, gdy chcemy zajmować się tzw. influencer marketingiem. Potrafiąc przygotować atrakcyjne materiały filmowe możemy prowadzić blog podróżniczy czy kanał w mediach społecznościowych, nagrywać materiały edukacyjne itp.
 • Tworzenie stron internetowych – kursy projektowania stron internetowych cieszą się coraz większą popularnością. Współcześnie trudno jest prowadzić biznes, który nie będzie w żaden sposób obecny w Internecie, dlatego projektanci i twórcy stron internetowych nie mogą narzekać na brak pracy. Zatrudnienie możliwe jest zarówno na umowę zlecenie czy o dzieło i polegać na wykonywaniu strona dla zamawiających, jak też na etacie. Istnieje wiele stanowisk związanych z tworzeniem stron internetowych, takich jak grafik, front-end developer czy też UX Designer, które pozwalają wykorzystać wiedzę zdobytą w trakcie kursu.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs?

Wybierając kurs online warto zwrócić uwagę na kilka elementów, aby udział w kursie przyniósł nam frajdę oraz spodziewane korzyści. Przede wszystkim nie warto kierować się tylko cena kursu czy też wysokością zarobków jakie możemy uzyskać na danym stanowisku po ukończeniu kursu. Warto wybrać zajęcie, które będzie sprawiało nam przyjemność i będzie zgodne z naszymi predyspozycjami. Dzięki temu łatwiej będzie nam osiągnąć wysoki poziom w danej dziedzinie, a to gwarantuje wyższe zarobki, niż gdy wykonujemy dane zajęcie tylko dla pieniędzy.

Zapisując się na kurs przeanalizujmy również jego program i informacje do kogo jest on skierowany. Pozwoli nam to uniknąć pomyłek i nieporozumień. Warto też sprawdzić opinie o danym kursie oraz jego organizatorze. Większość dobrych kursów oferowanych jest poprzez rozmaite platformy do sprzedaży kursów online – gwarantują one wysoką jakość niż indywidualne strony internetowe, za którymi nie do końca wiadomo kto stoi. Zapisując się na kursy online wybierajmy też te pozycje, które uprawniają nas do uzyskania certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności. Kursy z certyfikatem oferowane są w dwóch głównych podgrupach: z certyfikatem na druku MEN oraz z certyfikatem organizatora. Kurs z certyfikatem na druku MEN może być cenniejszy podczas ubiegania się o pracę, ale również niektóre certyfikaty wystawiane przez samego organizatora cieszą się wysokim uznaniem na rynku pracy.

Kursy online to doskonały sposób na rozwój umiejętności i wiedzy bez wychodzenia z domu! Warto poszukać na własną rękę programów w dziedzinach, które nas interesują.

6 odpowiedzi na „Kursy online, po których jest praca”

 1. Awatar Ziko
  Ziko

  Super artykuł, konkretnie, na temat!

 2. Awatar Były nauczyciel
  Były nauczyciel

  Sam się przebranżowiłem, wybór pedagogiki jako zawodu to była totalna porażka, marne pieniądze, a jak bym miał jeszcze teraz prowadzić lekcje zgodne z programem dydaktycznym przygotowanym przed wariata Czarnka to już kompletny dramat. Ten człowiek zniszczy polską szkołę!!!
  Nauczyłem się tworzyć kursy online z programowania właśnie, nagrywam webinary itp. Praca dużo ciekawsza i wielokrotnie lepiej płatna niż nauczyciel informatyki w szkole!!!!

 3. Awatar Galeria Sztuki Współczesnej
  Galeria Sztuki Współczesnej

  Ten post był dla mnie świetnym źródłem informacji. Jest dobrze napisany i wyczerpująco omawia temat. Dziękuję za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem!

 4. Awatar Proczysto.pl
  Proczysto.pl

  Chciałem tylko wpaść i powiedzieć, że Twój post jest świetny! Jest jasny, zwięzły i pełen praktycznych wskazówek. Dziękuję za dostarczenie tak wartościowych treści!

 5. Awatar Edukacyjne Karty Pracy
  Edukacyjne Karty Pracy

  Dziękuję za podzielenie się swoją wiedzą w tym poście. Było to niezwykle korzystne i poszerzyło moją wiedzę na ten temat. Twój wysiłek włożony w stworzenie tak pomocnego zasobu jest godny pochwały!

 6. Awatar Sklepy Www
  Sklepy Www

  Chciałem wyrazić moją wdzięczność za ten dobrze napisany i wnikliwy post. Widać, że dołożyłeś wszelkich starań, aby dostarczyć cennych informacji. Dziękuję za wzbogacenie naszego zrozumienia dzięki twojej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *