Szkolenia chmurowe od PolishCloudAcademy

,
Uczestnicy szkolenia w trakcie zajęć

Powstaje nowa inicjatywa, która za cel stawia sobie popularyzację wykorzystania technologii chmurowych w ubezpieczeniach, bankowości i innych instytucjach finansowych. Liderami projektu są Google, Microsoft, Accenture oraz Operator Chmury Krajowej, Związek Banków Polskich i kancelaria prawna Kochański & Partners.

W ramach projektu przeprowadzonych zostanie szereg bezpłatnych szkoleń oraz warsztatów dotyczących wykorzystania technologii chmurowej (cloud omputing, cloud services) w instytucjach finansowych, zwłaszcza w bankowości. Jak podkreślają liderzy projektu banki w Polsce mogą pochwalić się wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, zarówno w obszarze procesów wewnętrznych, jak też w obszarze obsługi klientów.

Kolejnym krokiem w rozwoju polskich banków będzie przejście na technologię chmurową, która w założeniu powinna pozytywnie wpłynąć na konkurencyjność poszczególnych banków oraz całego sektora, a także przyczynić się do optymalizacji zarówno procesów, jak i wydatków na informatyzację, które stanowią poważą pozycję na liście wydatków bankowych. Członkowie PolishCloudAcademy podkreślają również, że wykorzystanie chmury zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa systemów informatycznych, co w branży finansowej jest priorytetem.

„Rozwiązania chmurowe otwierają przed bankami szereg nowych możliwości. Technologie, które do tej pory były niedostępne lub których wdrożenie zabierało dużo czasu stały się bardziej przyjazne, ale też i po prostu tańsze. Dzięki temu inicjatywy biznesowe stają się prostsze w realizacji od strony technicznej.”

mówi Adam Dzwonkowski, przewodniczący PolishCloud Academy.

„Polski sektor bankowy już teraz wyróżnia się wyjątkową innowacją i tym samym dojrzałością technologiczną. Pojawienie się w Polsce centrów przetwarzania danych oraz wykorzystanie zaawansowanej analityki oraz uczenia maszynowego umożliwi bankom znaczące ulepszenie dostarczanych przez nich usług swoim klientom, a także optymalizację operacji.”

mówi Łukasz Buczko z Google Poland.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia zarówno dla zarządów, jak i poszczególnych działów biznesowych w bankach. Szkolenia mają być prowadzone przez doświadczonych ekspertów i praktyków, kłaść nacisk na zgodność (compliance) z wymogami prawnymi oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa. Inicjatorzy projektu podkreślają, że działania edukacyjne i szkoleniowe zwiększające świadomość korzyści płynących z zastosowania technologii chmurowej jest na tym etapie najważniejszym priorytetem. Zdaniem organizatorów PolishCloud Academy będzie największym tego typu bezpłatnym programem szkoleniowym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *