Czym kierować się wybierając szkolenie?

Wybieramy szkolenia - otwarte czy zamknięte?

Jako przedsiębiorca wiesz doskonale, że Twoi pracownicy potrzebują szkoleń – są niezbędne zarówno, aby wzmocnić potencjał drzemiący w zespole, ale również ze względów motywacyjnych. Pytanie jednak: jakie szkolenie wybrać i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Oto kilka wskazówek, które pozwolą dokonać trafnego wyboru.

Określ, czy wystarczy szkolenie otwarte, czy potrzebujesz zamkniętego

Zarówno szkolenie otwarte, jak i zamknięte może mieć swoje plusy. Otwarte jest często szansą na spotkanie z wybitnym specjalistą w danym obszarze, a przy okazji na wymianę doświadczeń z osobami działającymi w tej samej branży. A zamknięte? Jest dopasowane stricte do potrzeb rozwojowych Twojej organizacji. Trzeba się jednak liczyć z wyższym kosztem (zwłaszcza, gdy szkolonych ma być tylko kilku pracowników). Na szczęście oferta szkoleń otwartych jest dzisiaj bardzo szeroka, wystarczy odwiedzić https://eventis.pl/szkolenia, aby zobaczyć jak wiele tematów jest dostępnych w formule otwartej.

Sprawdź firmę, która organizuje szkolenie

Najlepiej decydować się na współpracę z doświadczonym partnerem, który może się pochwalić wieloma pozytywnymi referencjami. Możesz poprosić o rekomendację swoich kontrahentów, a także sprawdzić opinie w sieci (najlepiej na forach branżowych i portalach specjalistycznych). Warto również prześledzić czy firma specjalizuje się w danej tematyce i jak często organizuje szkolenia. Podpowiedzią może być również rok powstania firmy – rynek szkoleniowy jest bardzo konkurencyjny i przetrwać udaje się tylko najlepszym organizatorom gwarantującym wysoką i stałą jakość.

Sprawdź kompetencje eksperta, który ma poprowadzić szkolenie

Sama firma organizująca szkolenie to nie wszystko. Istotne jest również to, kto będzie je prowadzić. Ważne, by był to prawdziwy specjalista w dziedzinie, której będą dotyczyły warsztaty czy seminarium. Jeżeli nie ma informacji, kto poprowadzi spotkanie, może to wzbudzać wątpliwości. Warto zapoznawać się życiorysami prelegentów, bo szkolenie to de facto ludzie, którzy je poprowadzą, a nie jedynie temat.

Zobacz program szkolenia

To istotne przy zapisywaniu się na szkolenie otwarte – tu nie masz wpływu na zakres poruszanych zagadnień. Na szczęście organizatorzy szkoleń najczęściej przedstawiają bardzo szczegółową agendę. Przyglądając się wnikliwie, możesz szybko odpowiedzieć sobie, czy jest ona adekwatna do zagadnień, które Cię interesują. Ponownie, warto również porównać program szkolenia z innymi kursami dostępnymi na rynku – pomoże nam to ustalić czy organizator nie pominął ważnych dla nas zagadnień.

Sprawdź kwestie logistyczne

Znalazłeś informacje o ciekawym szkoleniu otwartym, które jednak… odbywa się na drugim końcu Polski? Zastanów się, czy wysyłanie na nie pracownika rzeczywiście się opłaca. Jeśli jest to spotkanie z wybitnym, międzynarodowym ekspertem w dziedzinie ściśle związanej z Twoją niszą rynkową – tak. Jeżeli jednak jest inaczej… lepiej rozważyć inne opcje, np. organizację własnego szkolenia zamkniętego bądź wyszukanie szkolenia bliżej siedziby. Wystarczy sprawdzić oferty na jednej z podstron:

Inwestycja w dobrze wybrane warsztaty i seminaria – z atrakcyjnym programem szkolenia, prowadzone przez specjalistów z udokumentowanymi kompetencjami – to dobrze wydane środki. Warto zatem podejmować decyzję na spokojnie, zgromadziwszy niezbędne do dokonania wyboru informacje.

2 odpowiedzi na „Czym kierować się wybierając szkolenie?”

  1. […] Polecamy również: Czym się kierować wybierając szkolenie? […]

  2. Awatar Jolka
    Jolka

    Bardzo fajny portal szkoleniowy, zawsze tam szukam szkoleń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *