Pakowanie prezentu – oto kilka kreatywnych pomysłów

Świąteczne pudełka na prezenty

Nie tylko sam dobrze dobrany do obdarowanej osoby upominek jest istotny. To, w jaki sposób go zapakujesz, również ma znaczenie. Mamy dla Ciebie kilka kreatywnych i oryginalnych pomysłów na pakowanie prezentów.

Kreatywne opakowania do prezentów

Podarowanie upominku w oryginalnym opakowaniu to doskonały sposób, aby wzbudzić w bliskiej osobie ciekawość oraz wywołać radość. Niebanalne pudełka na prezenty to np. te rozkładane, inspirowane matrioszkami. Po otwarciu wieczka obdarowanej osobie ukaże się kilka warstw np. ze zdjęciami przyklejonymi do wewnętrznych ścian opakowania. W jego środku można schować prezent.

Innym kreatywnym pomysłem na opakowanie jest forma kalendarza adwentowego. W ten sposób możesz podarować kilka drobnych prezentów. Aby przygotować takie opakowanie, wybierz jeden duży kartonik i podziel go na kilka części. Pochowaj w przegródki upominki, a następnie pomaluj swój „kalendarz” i ozdób go. Dzięki temu bliska Ci osoba będzie mogła codziennie otwierać nowy prezent.

Oryginalnie będzie się też prezentować koszyk z upominkami. Możesz do niego schować kilka drobnych prezentów lub łakoci. Owiń je w elegancką folię do pakowania prezentów,  a całość zawiń w celofan ozdobiony kokardami lub kolorowymi wstążkami.

Oryginalna technika pakowania prezentów

Klasyką w pakowaniu prezentów jest metoda szwedzka, która doskonale sprawdza się przy przedmiotach zbliżonych kształtem do prostokąta. Warto jednak zastanowić się nad nieco bardziej oryginalną techniką, czyli furoshiki. Jest to japońska sztuka pakowania prezentów, która pozwala elegancko zapakować także te, które nie mają typowych kształtów. Jak to działa?

  1. Rozłóż materiał na płaskiej powierzchni – może to być chusta, apaszka lub inna tkanina.
  2. Umieść prezent pośrodku tak, aby z każdej strony wystawały takie same trójkąty tkaniny.
  3. Zacznij od trójkąta, który jest najbliżej Ciebie – owiń nim prezent, chowając nadmiar tkaniny. Następnie analogicznie zwiń ten, który jest naprzeciwko.
  4. Trójkąty po bokach wygładź i zwiąż ze sobą, tworząc kokardę. Możesz w nią wpleść ozdoby element, np. gałązkę.

Zadbaj o oryginalne ozdoby

Detale to niezbędne elementy pakowania prezentów. Warto do tego podejść kreatywnie. Możesz wykorzystać np. wstążki, kokardy, tasiemki i sznurki. Próbuj różnych technik ich wiązania, aby tworzyć unikatowe wzory. Możesz również eksperymentować z różnymi kolorami kokard.

Warto też używać oryginalnych elementów dekoracyjnych. Małe gałązki, suszone kwiaty, piórka czy koraliki będą strzałem w dziesiątkę. W zależności od wybranego detalu możesz dodać opakowaniu romantycznego akcentu lub elegancji. Dobrze dobrane elementy sprawią, że Twój upominek będzie się zdecydowanie wyróżniać oraz zrobi ogromne wrażenie na obdarowanej osobie.

Ciekawe opakowanie prezentu może sprawić tyle samo radości, co sam prezent. Dodaje mu też osobistego i niepowtarzalnego charakteru. Mamy nadzieję, że nasze propozycje pomogą Ci przygotować wyjątkowo zapakowany upominek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *