iPhone 15 – kluczowe informacje

,
iPhone 15

Oficjalna prezentacja iPhone’a 15 zbliża się wielkimi krokami. Przyszedł zatem czasem, aby przedstawić najważniejsze, pojawiające się już publicznie, informacje na temat tego urządzenia. Przede wszystkim wspomnieć trzeba o nowym projekcie, specyfikacji technicznej, jakości zdjęć i baterii. Co zatem dziś wiadomo na temat iPhone’a 15?

Projekt nowego iPhone’a 15

Tym, czym w szczególności będzie wyróżniał się nowy iPhone 15 to nowy, świeży design. Mowa tu przede wszystkim o delikatnie zaokrąglonych bokach, a także o dużo bardziej minimalistycznym obramowaniu ekranu. Wszystko to sprawia, że spodziewać można się nowocześniejszego pod kątem wyglądu urządzenia. Wspomnieć trzeba tu również o funkcji (znanej z poprzedniego modelu) Dynamic Island, która dodatkowo wpłynie na interakcję użytkownika z urządzeniem. Uwagę zwrócić należy także na wprowadzane zmiany w dziedzinie złączy. Wszystko wskazuje na to, że w iPhone 15 zostanie pozbawiony tradycyjnego portu Lightning na rzecz złącza USB-C – wszystko to w związku z dyrektywą UE. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie byłoby pewnego rodzaju rewolucją w strategii marki Apple. 

Specyfikacja techniczna iPhone’a 15

Sam design nowego urządzenia to oczywiście nie wszystko. Kilka słów koniecznie powiedzieć trzeba o specyfikacji technicznej iPhone’a 15. Wersja podstawowa urządzenia oferować będzie 256 GB przestrzeni, a model rozszerzony, czyli iPhone 15 Pro Max (Ultra) aż 2 TB. Takie rozwiązanie to o wiele więcej możliwości dla użytkowników. A jak wyglądać ma sytuacja w przypadku pamięci operacyjnej? Można się spodziewać, że iPhone 15 Pro Max (Ultra) wyposażony będzie w 8 GB RAM. Przypomnieć warto, że poprzednia wersja wyposażona była w 6 GB RAM (taką pamięcią mają dysponować tańsze modele iPhone’a 15: iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus). Mówiąc o specyfice technicznej, nie można pominąć wydajności telefonu, która dla firmy Apple zawsze była bardzo ważna. W przypadku nowego urządzenia spodziewać się można, że będzie ono wyposażone w nowy, jeszcze szybszy, natywny układ firmy z Cuppertino, czyli A17. Nowa jednostka obliczeniowa można wyprzedać poprzednią wersję pod względem wydajności oraz efektywności energetycznej.

iPhone 15 – jakość zdjęć i bateria 

Nie da się ukryć, że Apple tworząc każdy z modeli iPhone’a, zawsze dużą wagę przykładał do jakości zdjęć. Tak samo jest w przypadku „piętnastki”. Z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć można, że urządzenie wyposażone będzie w peryskopowy obiektyw. Dzięki temu możliwości w zakresie fotografii znacznie się zwiększą. Na koniec koniecznie wspomnieć trzeba jeszcze o baterii w nowym urządzeniu. Wszystko wskazuje na to, że pojemność baterii w iPhonie 15 wyraźnie się zwiększy. W zależności od modelu mają to być następujące wartości: 3877 mAh (iPhone 15), 4912 mAh (iPhone 15 Plus), 3650 mAh (iPhone 15 Pro) oraz 4852 mAh (iPhone 15 Pro Max Ultra). Dzięki temu telefon działać będzie dużo dłużej na jednym ładowaniu. To jednak oczywiście uzależnione będzie od sposobu jego użytkowania. Warto jednak zaznaczyć, że najnowsze urządzenia Apple uczą się sposobu ich wykorzystywania, optymalizując zużycie baterii.

Jak widać, nowe telefony marki Apple wnoszą wiele nowych rozwiązań. Nie będzie przesadą powiedzieć, że iPhone 15 stanowić może (kolejną) rewolucję technologiczną w zakresie produkcji smartfonów. Warto zatem czekać na oficjalną prezentację nowego modelu, któremu towarzyszyć ma również premiera nowego systemu opracyjnego iOS 17. Wówczas wszystko będzie jasne i dokładnie poznać będzie można wszystkie możliwości urządzenia oferowanego przez markę Apple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *